15 Alle test · Straks efter svarene

Læring og tænkning

Læring og tænkning samler korte onlinetests, der hjælper dig med at se små mønstre, opmærksomhed på detaljer og rolige beslutninger. Siderne er praktiske, private og skrevet til refleksion, ikke etiketter.

Kategorier

  • Vælg svar fra almindelige dage, ikke sjældne undtagelser.
  • Læs fortolkningen sammen med relaterede tests.
  • Vælg én lille observation at prøve denne uge.

Katalog

Matchende tests

Alle test
Læring og tænkning 7 minutter

Klar ræsonnering: praktisk test om Læring og tænkning

Praktisk selvtest på cirka 7 minutter om Klar ræsonnering: praktisk test om Læring og tænkning. Spørgsmålene ligner hverdagssituationer, så resultatet er lettere at knytte til virkelige valg, vaner og opmærksomhed.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Selvtest Læring og tænkning: daglige valg

Brug denne test med 10 spørgsmål til roligt at se på selvtest læring og tænkning: daglige valg: uden registrering, uden diagnose og med tydelig forklaring til sidst.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Læring og tænkning i hverdagen: små mønstre

Siden gør læring og tænkning i hverdagen: små mønstre til menneskelige spørgsmål: hvad du lægger mærke til, hvad du overser, og hvilket lille skridt du kan prøve bagefter.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Opmærksomhed på detaljer: praktisk test om Læring og tænkning

Praktisk selvtest på cirka 7 minutter om Opmærksomhed på detaljer: praktisk test om Læring og tænkning. Spørgsmålene ligner hverdagssituationer, så resultatet er lettere at knytte til virkelige valg, vaner og opmærksomhed.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Selvtest Læring og tænkning: rolige beslutninger

Brug denne test med 10 spørgsmål til roligt at se på selvtest læring og tænkning: rolige beslutninger: uden registrering, uden diagnose og med tydelig forklaring til sidst.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Læring og tænkning i hverdagen: praktisk indsigt

Siden gør læring og tænkning i hverdagen: praktisk indsigt til menneskelige spørgsmål: hvad du lægger mærke til, hvad du overser, og hvilket lille skridt du kan prøve bagefter.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Hurtig orientering: praktisk test om Læring og tænkning

Praktisk selvtest på cirka 7 minutter om Hurtig orientering: praktisk test om Læring og tænkning. Spørgsmålene ligner hverdagssituationer, så resultatet er lettere at knytte til virkelige valg, vaner og opmærksomhed.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Selvtest Læring og tænkning: skjulte signaler

Brug denne test med 10 spørgsmål til roligt at se på selvtest læring og tænkning: skjulte signaler: uden registrering, uden diagnose og med tydelig forklaring til sidst.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Læring og tænkning i hverdagen: afbalanceret vurdering

Siden gør læring og tænkning i hverdagen: afbalanceret vurdering til menneskelige spørgsmål: hvad du lægger mærke til, hvad du overser, og hvilket lille skridt du kan prøve bagefter.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Virkelige vaner: praktisk test om Læring og tænkning

Praktisk selvtest på cirka 7 minutter om Virkelige vaner: praktisk test om Læring og tænkning. Spørgsmålene ligner hverdagssituationer, så resultatet er lettere at knytte til virkelige valg, vaner og opmærksomhed.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Selvtest Læring og tænkning: fleksibel tænkning

Brug denne test med 10 spørgsmål til roligt at se på selvtest læring og tænkning: fleksibel tænkning: uden registrering, uden diagnose og med tydelig forklaring til sidst.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Læring og tænkning i hverdagen: personlig rytme

Siden gør læring og tænkning i hverdagen: personlig rytme til menneskelige spørgsmål: hvad du lægger mærke til, hvad du overser, og hvilket lille skridt du kan prøve bagefter.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Fokus under pres: praktisk test om Læring og tænkning

Praktisk selvtest på cirka 7 minutter om Fokus under pres: praktisk test om Læring og tænkning. Spørgsmålene ligner hverdagssituationer, så resultatet er lettere at knytte til virkelige valg, vaner og opmærksomhed.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Selvtest Læring og tænkning: samtalesignaler

Brug denne test med 10 spørgsmål til roligt at se på selvtest læring og tænkning: samtalesignaler: uden registrering, uden diagnose og med tydelig forklaring til sidst.

10 spørgsmål Let
Læring og tænkning 7 minutter

Læring og tænkning i hverdagen: plan for næste skridt

Siden gør læring og tænkning i hverdagen: plan for næste skridt til menneskelige spørgsmål: hvad du lægger mærke til, hvad du overser, og hvilket lille skridt du kan prøve bagefter.

10 spørgsmål Let

Relaterede kategorier

Ofte stillede spørgsmål

Hvordan vælger jeg en test?

Start med det emne, der ligger tættest på din situation, og sammenlign derefter med en eller to relaterede tests.

Kan jeg tage den igen?

Ja, men helst efter refleksion eller en lille ændring.

Er dette officielle vurderinger?

Nej. Det er originale selvtests til læring og refleksion.